KARIN YAĞLARINIZDAN VE STRESTEN KURTULUN

Birçok kişi vücudundaki yağlardan şikayetçi. Siz de karın bölgenizdeki inatçı yağlardan şikayetçi milyonlarca kişiden biri misiniz?

Diyet yapıyor, daha çok spor yapmaya çalışıyor fakat yine de bel bölgenizdeki yağlardan kurtulamıyor musunuz? Aktif yaşama atacağınız birkaç adım, tüm bu yağlardan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Yağ Yakma Efsanesi

Üzülerek söylüyorum ki bölgesel yağ yakma diye bir şey yok. Sadece istediğimiz zaman, istediğimiz bölgelerdeki yağı yakma gibi
bir şansımız yok. Maalesef yüzlerce mekik çekmek, karın yağlarınızı çabucak yakmanız için yeterli değil. Fakat işin iyi yanı; doğru beslenme ve sporla, vücudunuzdaki fazla yağı yakabilirsiniz. Yağlardan arınmış düz bir karın elde etmeniz için sizlere vereceğim üç tavsiyeyi uygulayın. İşte karın yağlarınızı yakmaya yardım edecek ve sizi stresinizden arındıracak üç tavsiye:

Tavsiye 1: Aktif olmak için kendinize zaman yaratın

Vücudunuzun tek bir bölgesine odaklanarak karın yağlarınızı yakamayacak olmanıza rağmen, egzersizin önemini unutmamanız lazım. Her gün tek bir fiziksel aktivite ya da egzersize zaman ayırabilirseniz, kısa zamanda vücudunuzun toparlandığını hissedeceksiniz.

Bildiğiniz gibi aktif yaşam ve formda olmak, stresi hayatınızdan atmanın harika bir yoludur. Spor yapmak, sizi günlük hayatın stresinden uzaklaştıracak ve kendinizi önemli hissedeceksiniz. Daha da iyisi, spor yaptığınız esnada yiyeceklerden uzak duruyor olacaksınız!

Tavsiye 2: Derin bir nefes alın

Burnunuzdan nefes alın, bırakın nefesiniz karın bölgenize dolsun ve nefesinizi ağzınızdan verin. 5-10 defa bilinçli nefes alıp vermek, zihninizi rahatlatır ve sizi canlandırır. Günün stresinin sizi yormasına izin vermeyin. Böylece bir şeyler yeme isteğinizi de engellemiş olacaksınız. Aklınıza geldikçe bu nefes alıp verme tekniğini uygulayın. Vücudunuzu ne şekilde değiştirmek, geliştirmek istediğinizi düşünün. Bu teknik, abur cubur yemenizi engellemeye yardımcı olacaktır ve sporu hayatınızın bir parçası haline getirmenizi sağlayacaktır.

Tavsiye 3: Omuzlar arkaya, karın içeri

Kahve molası yerine esneme ve rahatlama molası sizin için daha iyi olacaktır. Ofisteyken ya da telefonda konuşurken basit esneme hareketleri ve egzersizleri yapabilirsiniz. Ayaktayken veya otururken karnınızı 30 saniye boyunca içeri çekin, böylece karın kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Zaman bulduğunuzda ayağa kalkın, omuzlarınızı arkaya alın ve dik yürüyün. Duruşunuzu geliştirmek, daha dikkatli ve daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Hızlı çözümler olmamasına rağmen, spor yapıp, duruşunuzu düzeltip kendinize zaman ayırdıkça kısa sürede kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgeniz ister karnınız, ister bacaklarınız olsun; düzenli spor ve sabırla, görünüşünüzü düzeltebilirsiniz.

Leave a comment

You Might Also Like

Evde “iyi Kalalım”

Evde “iyi Kalalım”

Zor günler geçiriyoruz, kimse kolay olduğunu söyleyemez. Tarihi bir dönem belki de. Evlerimizdeyiz, belki bir süredir geliştirmek […]

Read More
Geri gelmeyecek şekilde kilo vermek?

Geri gelmeyecek şekilde kilo vermek?

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ BESLENME – KİLO GERİ ALIMINI ÖNLEMEK “ Verilen kiloları geri almamak için nasıl bir beslenme düzenin […]

Read More
HUZURA ATILAN BÜYÜK ADIM: TREKKING

HUZURA ATILAN BÜYÜK ADIM: TREKKING

Beton binalardan, yorucu trafikten, pahalı spor salonlarından ve şehrin gürültüsünden yorulduysanız, trekking tam size göre. Trekking Nedir? […]

Read More